Powiatowy konkurs historyczny

17-11-16 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

fotka.jpgPowiatowy konkurs historyczny ,,Miejsce Polski w Europie w kontekście 1050 – lecia chrztu Polski”.

 

8 listopada 2016 r. odbył się konkurs powiatowy: “Miejsce Polski w Europie w kontekście 1050-lecia Chrztu Polski” pod patronatem Tomasz Poręba – Posła do Parlamentu Europejskiego oraz Piotr Babinetza – Posła na Sejm RP.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie; Aleksandra Cygan i Dominik Sięka z klasy I LO.

Część testowa konkursu rozpoczęła się o godzinie 10.00, zakwalifikowani uczniowie z kilkunastu szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego, po rozstrzygniętych konkursach szkolnych, musieli w ciągu godziny lekcyjnej odpowiedzieć na 25 pytań z historii, religioznawstwa i polityki. O godzinie 12.00 rozpoczęła się część oficjalna, na którą przybyło wielu szacownych gości, w tym wicewojewoda Witold Lechowski oraz Zastępca Prezydenta Krosna Bronisław Baran. Gośćmi specjalnymi, biorącymi udział w debacie o losach Polski w rodzinie krajów chrześcijańskich byli Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitarnej w Przemyślu ks. dr prałat Waldemar Janiga, Poseł Piotr Babinetz i Michał Zając – asystent Europosła Tomasza Poręby.

Po debacie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie cennych nagród, wśród których znalazła się wycieczka do Brukseli ufundowana przez Europosła Tomasza Porębę. Wśród 15 laureatów, niestety nie znaleźli się nasi przedstawiciele, mimo że włożyli wiele trudu w przygotowanie do konkursu.

 

Jolanta Wojdyła

Share

Napisz komentarz