Zaczytane Święta | ZS 2 Dukla | Zespół Szkół nr 2 w Dukli

Zaczytane Święta

20-12-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

„Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia”.

Charles Dickens, „Opowieść wigilijna”

Jest to także dobry czas na czytanie. Klasyczne lektury (także cytowaną „Opowieść wigilijną”) i zaskakujące nowości znajdziecie w bibliotece szkolnej. Wśród najnowszych pozycji:

Tom Hanks, „Kolekcja nietypowych zdarzeń”

Z opowieści Hanksa bije radość tworzenia, przyjemność ze snucia opowieści o życiu, przyjaźni i rodzinie, a proza jest tak inteligentna, porywająca i ludzka jak jej autor. Do tego należy dodać szczególną spostrzegawczość i podszytą współczuciem inteligencję, które zawsze wyróżniały Toma Hanksa.

Stephen Fry (brytyjski aktor, komik i pisarz)

Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”

Życie jest drogą, na której każdego z nas czeka niejeden zakręt. Wiem, że nie osiągnąłbym swoich celów i nie odniósł sukcesów, gdybym nie respektował najważniejszych wartości, takich jak szacunek, odpowiedzialność, odwaga czy samodyscyplina. Dlatego mam nadzieję, że wielu młodych ludzi sięgnie po tę książkę, która może im pomóc wyjść na prostą, a także stać się dla nich drogowskazem do realizacji marzeń.

Kajetan Kajetanowicz, rajdowy mistrz Europy

Ostatnio zakupione:

• Barbara Kosmowska, „Pozłacana rybka”,
  • Barbara Kosmowska, „Samotni.pl”,
  • Maciej Sieńczyk, „Wśród przyjaciół”,
  • Paweł Smoleński, „Syrop z piołunu”,
  • Andrzej Stasiuk, „Grochów”,
  • Dorota Terakowska, Lusto pana Grymsa”

… i wiele innych

Zaczytanych Świąt