Wycieczka klasy IIA do Warszawy

29-05-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

DSC_0081.JPG W dniach 18-19 maja klasa IIA, pod opieką wychowawcy Sławomira Chłopeckiego i Sławomira Walczaka, wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Podróż zaczęliśmy o 4 rano z przystanku w Dukli. Na miejsce dotarliśmy po 6 godzinach podróży. Na Stadionie Narodowym PGE przez chwilę czuliśmy się jak kibice podziwiający wspaniałą grę naszej reprezentacji, z Robertem Lewandowskim na czele. Po emocjach sportowych przyszła kolej na odrobinę historii i kultury polskiej, których dostarczyła wizyta w komnatach Zamku Królewskiego oraz spacer po Starówce. Wizytę zakończyło pamiątkowe zdjęcie pod Kolumną Zygmunta. Kolejnym punktem naszej wycieczki była obserwacja zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a następnie zwiedzanie Ogrodu Saskiego. Pierwszy dzień zakończyliśmy spacerem po Łazienkach Królewskich, gdzie poza pięknymi budowlami wzniesionymi na rozkaz Augusta Poniatowskiego, główną atrakcją były dumne pawie. Drugi dzień zaczął się od śniadania, po którym udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. W skupieniu przenieśliśmy się w czasy II wojny światowej. W centrum, a dokładniej w Pałacu Kultury i Nauki, wyjechaliśmy windą na taras 30 piętra by podziwiać piękno panoramy nowoczesnego miasta, tak różną od naszej lokalnej. Poza tarasem 30 piętra pałacu, odwiedziliśmy Złote Tarasy, jedną z największych galerii handlowych w stolicy. Ostatnim punktem wycieczki było warszawskie zoo, gdzie wrażeń dostarczyło ponad 500 gatunków różnych zwierząt z całego świata. Zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach ok. godz. 24 wróciliśmy do domu.

Sławomir Chłopecki

Share