Wędrowaliśmy szlakiem papieskim

28-05-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

P1190928.JPG 22 i 23 maja uczniowie naszej szkoły dotarli do miejsc którymi w przeszłości wędrowali Jan Paweł II i Święty Jan z Dukli. Piesze przejścia stały się ważnym aspektem poznawczym, ale też idealnie skomponowały się z obchodami rocznicowymi pobytu Ojca Świętego w Dukli. W bieżącym roku przypada bowiem 20 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w naszym regionie.  Nasi uczniowie uczestniczyli w dwudniowym pieszym przejściu i dotarli do miejsc, które w latach 50-tych XX w. odwiedził ks. Karol Wojtyła. W pierwszym dniu wędrowali na trasie Mrukowa – Świerzowa – Magura Wątkowska (tu: głaz Jana Pawła II)  – Folusz, a w drugim dniu udali się na trasę do Pustelni Św. Jana. Podczas rajdów pieszych zostały przeprowadzone dwa konkursy – konkurs wiedzy o Janie Pawle II i  konkurs turystyczno – krajoznawczy. Najlepsze wyniki spośród naszych uczniów zanotowały odpowiednio Aleksandra Cygan (I LO) i Anna Szczurek (I B). Dwudniowej wędrówce sprzyjała piękna pogoda, a bigos i pieczone na ognisku kiełbaski były gastronomicznym dopełnieniem poznawania walorów krajobrazowych regionu i integrowania się z uczniami spoza Dukli.

Więcej fotek

 

A. Lis, M. Kusiak

Share