Warsztaty historyczne z Henrykiem Kycem autorem książki Moje Łęki Dukielskie

12-03-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

DSC05747.JPG Naszym gościem był Henryk Kyc autor książki o Łękach Dukielskich, regionalista. Podczas warsztatów uczniowie poznali minione wydarzenia poprzez historie indywidualnych losów m.in. w oparciu o relacje świadków z wywiadów przeprowadzonych przez Henryka Kyca z mieszkańcami Łęk Dukielskich. Uczniowie zapoznali się również z dokumentami urzędowymi i osobistymi. Zajęcia wzbogaciły stare fotografie i rzeczy codziennego użytku. Młodzież mogła dowiedzieć się gdzie i w jaki sposób można pozyskać materiały do książki historycznej. W spotkaniu uczestniczyły klasy III gimnazjum oraz dyrekcja szkoły z Janem Drajewiczem i Arkadiuszem Twardzikiem. Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotogalerii. W rolę fotoreportera wcielił się Jakub Szafarz.

S. Kalita

Share