Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej

05-05-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

20170428_140030.jpg 28 kwietnia, tak jak co roku, pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli pomyślnie kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. Wśród zaproszonych gości znajdował się pan Burmistrz Gminy Dukla, dwoje przedstawicieli 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, dyrektorzy i nauczyciele.

Dyrektor szkoły, pan Jan Drajewicz, po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przekazał nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów wykazujących wysoką średnią ocen, bardzo dobrym zachowaniem i frekwencją. Wyróżnieni uczniowie to: Gabriela Szymańska, Paulina Bilska, Maciej Mierzejewski, Patrycja Majer i Katarzyna Toropiła. Patrycja Majer została dodatkowo wyróżniona nagrodą Burmistrza za działalność na rzecz szkoły.

Uczniowie klasy 1 LO, żegnając swoich starszych kolegów zabawnym programem artystycznym, życzyli im udanych egzaminów maturalnych i wręczyli  upominki.   Natomiast nasi abiturienci podziękowali wszystkim nauczycielom za trud włożony w ich wykształcenie.

 Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku” wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli  i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Będzie nam ich brakowało.

Share