Sukcesy dukielskich gimnazjalistów w prestiżowych konkursach kuratoryjnych

26-02-18 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

Dobiegły końca kilkumiesięczne zmagania gimnazjalistów w tegorocznych konkursach przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wyłoniono najzdolniejszą młodzież z najzdolniejszej w naszym województwie. W tym ścisłym gronie znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły.

Jakub Głód uczeń klasy III A, podobnie jak w roku ubiegłym, został laureatem w Konkursie z Fizyki. Tegoroczny wynik uplasował go jednak znacznie wyżej, bo na samym szczycie. Jakub zajął trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej, tracąc do najlepszego tylko jeden punkt.

To nie był jedyny sukces naszego utalentowanego ucznia. Kuba zdobył również tytuł laureata Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Jako pierwszy zapisał się w historii dukielskiego gimnazjum jako podwójny laureat Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych.

Sporym sukcesem może poszczyć się także Bartosz Zych, który został tegorocznym finalistą Konkursu z Geografii. Jako uczeń klasy II ma szansę zawalczyć o jeszcze wyższą lokatę w przyszłym roku szkolnym.

W imieniu społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom oraz życzymy im wielu sukcesów w kolejnych konkursach i olimpiadach.

PANOWIE JESTEŚMY Z WAS DUMNI

Opiekunowie: Grażyna Matyka, Anna Lis, Janusz Lis

Share