Program „STARTUP”

21-04-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

21.04.2017 r. uczniowie klasy I LO wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o  Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość ”  zorganizowanej przez Ministerstwo Rozwoju. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród młodzieży ponadgimnazjalnej idei przedsiębiorczości, a także możliwość otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu. Projekt realizowany jest w ramach promocji Programu Polska Wschodnia 2014 – 2020.

Lekcję zrealizowano w oparciu o scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks. Uczniowie analizowali różne, gotowe pomysły ich rówieśników na własny biznes. Na zakończenie zajęć został przeprowadzony konkurs. Udział w projekcie wskazał młodzieży w  jaki sposób Fundusze Europejskie mogą pomóc im przekształcić swoje pomysły w innowacyjny biznes.

Program zrealizowała: Edyta Dydo