Prawdziwa uczta o historii nie tylko lokalnej

05-02-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

W Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli odbyło się spotkanie autorskie z Henrykiem Kycem dotyczące historii Dukielszczyzny. Książka autorstwa Henryka Kyca pt. Moje Łęki Dukielskie na przestrzeni dziejów” to XII tom wchodzący w skład Biblioteki Dukielskiej. Praca składa się z XIV rozdziałów, zawiera liczne fotografie umieszczone w tekście książki. Książka została wydana z okazji jubileuszu 650-lecia Łęk Dukielskich. Z uwagi na zawartość tej pozycji postanowiliśmy przybliżyć jej treść szerszej społeczności. To było niezwykle ciekawe spotkanie. Współorganizatorem było Liceum Ogólnokształcące w Dukli. Oprawę muzyczną zapewnili – Młodzi Łęcznianie, którzy otrzymali duże brawa za swój występ. Henryk Kyc będzie wkrótce naszym gościem.

S. Kalita

Share