POWIAT KROŚNIEŃSKI – MOJA MAŁA OJCZYZNA

26-03-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

24.03.2017 r. odbyła się VII edycja konkursu wiedzy turystyczno-krajoznawczej. Konkurs składał się z 3 części – najpierw uczniowie rozwiązywali test 30 pytań, w drugiej części odpowiadali na stawiane im pytania, a w finale lokalizowali miejsca na mapie powiatu krośnieńskiego. W kategorii gimnazjum nasza szkoła zajęła drużynowo I miejsce a najlepsi indywidualnie byli: I miejsce Daria Klimkiewicz (3C), III miejsce Jakub Folcik (1C), IV miejsce Norbert Moszczyński (1C). Oprócz naszej szkoły na podium stanęły gimnazja z Łęk Dukielskich i  Iwonicza. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna zwyciężył zespół z ZSP nr 5 w Krośnie. Naszej drużynie przypadło drugie miejsce a na trzecim uplasował się ZS im. Armii Krajowej w Jedliczu. Spośród naszych licealistek indywidualnie najlepiej zaprezentowała się zdobywczyni II miejsca Gabriela Szymańska. W drugim etapie konkursu dzielnie walczyła Katarzyna Toropiła, która ostatecznie uplasowała się na szóstej pozycji. Najlepsze drużyny otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Indywidualnie nagrodzeni zostali uczniowie, aż do 10 miejsca w poszczególnych kategoriach (gimnazjum, ponadgimnazjalna) –  były plecaki, torby, piłki, mapy itp. Gratulacje!!!

 

 

M. Kusiak

Share