Pierwsza lepsza

22-01-18 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dukli odkryli w sobie dość nieoczekiwanie, ku własnemu zdumieniu  talent aktorsko-wokalny i postanowili zaprosić widzów w teatralno-kabaretową podróż, której inspiracją została mało znana komedia Aleksandra Fredry „Pierwsza lepsza”. 21 stycznia w Ośrodku Kultury w Dukli, pokonując swoją tremę pokazali swój potencjał sceniczny.

Przedstawienie idealnie zilustrowało słowa pisarza Irwina Shawa, który powiedział „Człowiek plus jego zamiary równa się przypadek” –. Ale, w humorystyczny sposób stało się również ostrzeżeniem, że czasami bardzo ryzykowne jest zdawać się na ślepy przypadek.

Temat bardzo popularny – relacje damsko-męskie.

Bohaterowie:

• stanowcza Elwira, w którą wcieliła się Sylwia Nowak.
  • Urocza Zosia – w roli której wystąpiła Karolina Kucharska
  • Zaskakująca, charyzmatyczna Marta, którą odegrała Patrycja Żołobowicz.

Płeć męską reprezentowali:

• Adam i Zdzisław – bardzo rozsądni młodzi panowie –Dominik Sięka i Joasia Turek
  • Alfred – bardzo nierozsądny młody pan- brawurowa rola Patryka Zimy.

Przedstawienie wokalnie wzbogaciły solistki:  Paulina Korzec, Julia Solińska – uczennica gimnazjum w Dukli i gościnnie – Dominika Góra – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5w Krośnie.

Oprawę muzyczno-taneczną zapewnili uczniowie klasy II LO: Monika Szymańska, Ola Cygan, Tosia Maj, Gabrysia Sikora, Dawid Pilip, Dawid Lach i Piotrek Wolan.

Poczucie bezpieczeństwa aktorom zapewniła Kamila Lankau, która jako suflerka czuwała nad tekstem. Rola pana-technicznego, czuwającego nad muzyką przypadła Gabrysiowi Parzygnatowi.

W roli konferansjera sprawdziła się Natalia Kafel.

Więcej zdjęć oraz relacja video na naszej stronie Facebooka