NASZE GIMNAZJALISTKI BADMINTONOWYMI MISTRZYNIAMI GMINY DUKLA

16-01-19 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

Koniec ubiegłego roku i początek nowego upłynęły w naszej szkole pod znakiem rywalizacji badmintonowej. W ramach rozgrywek Szkolnej Ligi Sportowej ZS nr 2 w Dukli zorganizował dwa turnieje: 18.12.2018 r. Gminny Drużynowy Turniej Badmintona dla uczniów klas 4-6 SP w kategorii dziewcząt i chłopców, a 08.01.2019 r. Gminny Drużynowy Turniej Badmintona dla uczniów klas 7,8 SP i 3 Gim. także w kategorii dziewcząt i chłopców. Można powiedzieć, że były to historyczne, bo w tej dyscyplinie organizowane po raz pierwszy, zawody. Imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród szkół z terenu naszej gminy. W obu kategoriach wiekowych stawiły się wszystkie szkoły z wyjątkiem SP w Głojscach. Rozgrywki prowadzone były na czterech, specjalnie na tę okazję wyklejonych, boiskach w hali MOSIR w Dukli. W obu turniejach szkoły zostały rozlosowane na dwie grupy, osobno w kategorii chłopców i dziewcząt. Pojedynki toczyły się do dwóch wygranych setów, zarówno w grach singlowych, jak i deblowych, a drużyny mogły liczyć maksymalnie troje zawodników lub zawodniczek (dwóch podstawowych + jeden rezerwowy). Cały mecz wygrywała drużyna która pierwsza zdobywała trzy punkty. Zwycięscy grup awansowali do finałów, drużyny z drugich miejsc grały o lokaty III i IV. Reszta zespołów rywalizowała o pozostałe miejsca rozgrywając między sobą następne mecze, lub (tak było w przypadku starszej kategorii wiekowej) ich końcowa kolejność w zawodach ustalana była na podstawie zdobytych punktów i wygranych setów podczas całych zawodów.

Nasza drużyna dziewcząt, w składzie Kinga Pilip i Zuzanna Kusz (obie z klasy 3B Gim), bardzo dobrze przygotowała się do zawodów i nie miała sobie równych. Przełożyło się to na wygranie wszystkich meczów i wywalczenie I miejsca w turnieju, w swojej kategorii. Finał dziewcząt pomiędzy Gimnazjum w Dukli a Szkołą Podstawową w Łękach Dukielskich był ozdobą całego turnieju. Stał na wysokim poziomie, był niezwykle zacięty i wyrównany. Losy całego meczu ważyły się do ostatnich uderzeń lotki, a do rozstrzygnięcia potrzebne było rozegranie aż pięciu pojedynków. Chłopcom, którzy występowali w składzie: Szymon Kołacz (kl. 3C Gim.), Przemysław Rynio (kl. 3B Gim.) i Konrad Marchel (kl. 3A Gim.), nie poszło tak dobrze jak ich koleżankom, ale również dzielnie walczyli i ostatecznie zajęli VI miejsce w swojej kategorii.

Przebieg meczu finałowego dziewcząt:

Gimnazjum w Dukli – Szkoła Podstawowa w Łękach Dukielskich

Gra pojedyncza nr 1: K. Pilip – W. Aszlar 2:0 (11:4, 11:8) stan meczu 1:0 dla Gim. w Dukli

Gra pojedyncza nr 2: Z. Kusz – M. Krukar 0:2 (7:11, 5:11) stan meczu 1:1 remis

Gra deblowa: Gim. Dukla – SP Łęki Dukielskie 2:0 (11:10, 11:7) stan meczu 2:1 dla Gim. w Dukli

Gra pojedyncza nr 3: K. Pilip – M. Krukar 1:2 (11:7, 5:11, 8:11) stan meczu 2:2 remis

Gra pojedyncza nr 4: Z. Kusz – W. Aszlar 2:0 (11:5, 11:1) stan meczu 3:2 dla Gimnazjum w Dukli

 

Wyniki pozostałych meczów rozegranych przez naszych reprezentantów:

Dziewczęta: Dukla – Iwla 3:1, Dukla – Jasionka 3:0, Gim. Dukla – SP Dukla 3:2

Chłopcy: Dukla – Jasionka 0:3, Dukla – Równe 3:1, Dukla – Wietrzno 0:3

 

Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii dziewcząt, klasy 7,8 SP i 3 Gim.

I m. Gimnazjum W Dukli

II m. SP w Łękach Dukielskich

III m. SP w Dukli

IV m. SP w Tylawie

V m. SP w Iwli

VI m. SP w Równem

VII m. SP w Wietrznie

VIII m. SP w Jasionce

 

Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii chłopców, klasy 7,8 SP i 3 Gim.

I m. SP w Łękach Dukielskich

II m. SP w Jasionce

III m. SP w Wietrznie

IV m. SP w Iwli

V m. SP w Dukli

VI m. Gimnazjum W Dukli

VII m. SP w Tylawie

VIII m. SP w Równem

 

Zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w badmintonowych zmaganiach. Okazało się, że organizacja turnieju badmintonowego nie należy do najłatwiejszych i nie byłaby możliwa bez pomocy (sędziowanie, obsługa zawodów) i zaangażowania innych uczniów naszej szkoły za co chcę im podziękować, a szczególnie: Kamili Klimkiewicz, Annie Szczurek, Marice Wysowskiej, Oliwi Zimie, Aleksandrze Woźniak (wszyscy z kl. 3B). Pragnę również podziękować właścicielowi dukielskiego tartaku p. Piotrowi Czerwieniowi, który przekazał nieodpłatnie drewno na słupki do siatek oraz dyrektorowi ZS nr 2 w Dukli, który ufundował puchary i zapewnił fundusze na lotki i taśmy do wyklejenia boisk.

Krzysztof Belczyk

 

Share