Nasi gimnazjaliści „postawili na czytanie”

16-05-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

KonkursIV.JPG Sukcesem zakończył się udział uczniów naszego gimnazjum w II edycji gminnego konkursu czytelniczego „Postaw na czytanie”, którego myślą przewodnią były książki przygodowe. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bardzo dobrą i szczegółową znajomością trzech powieści: „Wakacje z duchami”, „Pan Samochodzik i Templariusze”, „Tomek w grobowcach faraonów”.

Do etapu szkolnego, który odbył się 25 kwietnia, przystąpiło 12 uczniów: z klasy IA – Aleksandra Belczyk, Gabriela Frączek, Julia Głowa, Aleksandra Opałka, Aleksandra Smaś; z klasy IB – Julia Helon i Wiktoria Jakieła; z klasy IC – Jakub Folcik; z klasy IIA – Martyna Jakieła, Kornelia Magos, Izabela Paszek, Dominika Skotnicka i Julia Sztrumpf. Wszyscy zakwalifikowali się do finałowej rozgrywki, która miała miejsce 11 maja w Zespole Szkół Publicznych w Równem.

Reprezentanci naszej szkoły nie mieli sobie równych: I miejsce zajęła Julia Sztrumpf, II miejsce – Jakub Folcik, III miejsce – Martyna Jakieła. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy również osiągnęli wysokie wyniki, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.  Do czytania, nie tylko lektur szkolnych, zachęcamy wszystkich, bo jak powiedział Józef Czechowicz: „Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”.

Anita Kosztyła

Share