Lekcja na 12 gwiazdek

02-03-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

DSC05593.JPG 24 lutego uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dukli uczestniczyli w lekcji organizowanej przez Stowarzyszenie Społeczno – Ekonomiczne „Absolwent” działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Była to dla uczniów naszej szkoły okazja do poznania praktycznego wymiaru członkostwa Polski w Unii Europejskiej i jego wpływu na codzienność.

W ramach warsztatu poruszane były aktualne dla młodego człowieka tematy, takie jak: praca, studia czy wolontariat. Podczas zajęć prowadzące dzieliły się własnymi doświadczeniami związanymi z uczestnictwem w międzynarodowych szkoleniach w ramach Erasmus +, czy realizacją stażu za granicą. Przekazały informacje o sieciach europejskich, takich jak Europe Direct, Eurodesk z którymi mamy do czynienia na co dzień. „Lekcja na 12 gwiazdek” to przedsięwzięcie przybliżające szanse i możliwości pracy, studiowania czy podróżowania bez paszportu w wybranym państwie europejskim.

Edyta Dydo

Share