Lekcja muzealna: ,,Europa w rodzinie. Ziemiaństwo polskie w XX wieku”

14-12-16 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

WP_20161214_11_02_18_Pro.jpg Jeszcze raz uczniowie klas licealnych odwiedzili wystawę czasową w muzeum w Dukli: ,,Europa w rodzinie. Ziemiaństwo polskie w XX wieku”. Poprzednio  uczniowie widzieli ją podczas uroczystego otwarcia 08.11.2016r.

 Słowo wstępne wygłosiła pani kustosz Aleksandra Żółkoś, a wspaniałym, niezwykle oryginalnym i interesującym  przewodnikiem była przedstawicielka ziemiaństwa, córka właścicieli kompleksu pałacowo-parkowego hrabina Aleksandra Sandra Tarnowska, która nie tylko objaśniała samą ideę wystawy, lecz urozmaicała ją osobistymi opowieściami o swoim rodzie.

Dziękujemy też dyrektorowi muzeum za wsparcie finansowe i wieloletnią współpracę z naszą szkołą.

Takie żywe lekcje historii pozostawiają niezatarte wrażenia w pamięci uczniów.

Jolanta Wojdyła

Share