Kurs z pierwszej pomocy

07-12-16 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

Kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły, głównie tworzona przez uczniów klasy I LO o profilu ratowniczo – fizjoterapeutycznym ukończyła kurs certyfikowany przez Centrum Referencyjne ds. Nauczania Pierwszej Pomocy, a tym samym zdobyła zaświadczenie honorowane w Unii Europejskiej. Prowadzący kurs po wstępnym uświadomieniu uczestnikom, w jakich sytuacjach (i z jakiego powodu) należy wykonywać dane czynności przeprowadził zajęcia praktyczne, które odbywały się zarówno na pozorantach (badanie poszkodowanego, układanie w pozycji bocznej, zakładanie opatrunków i unieruchamianie), jak i na manekinach (podstawowe podtrzymywanie życia – resuscytacja krążeniowo-oddechowa). Radością napawa fakt, iż uczniowie rozumieją potrzebę niesienia pierwszej pomocy i widoczne jest u nich ukształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i życie innych.

Share