Koszykarskie emocje na najwyższym poziomie

01-03-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

Kopia zs 2 DUKLA kosz.JPG W środę 22 marca klasa IC, wraz z wychowawcą p. K. Belczykiem i nauczycielem fizyki p. J. Lisem, wzięli udział w wyjeździe do Krosna na mecz Polskiej Ligi Koszykówki (odpowiednik piłkarskiej LottoEkstraklasy czy siatkarskiej PlusLigi). Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w widowisku sportowym na najwyższym poziomie. Drużyna Miasto Szkła Krosno (tak brzmi oficjalna nazwa krośnieńskiego zespołu) to pierwszy w historii Krosna, a obecnie jedyny przedstawiciel naszego regionu (byłe woj. Krośnieńskie) w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce, jeśli brać pod uwagę zespołowe gry sportowe. Nadspodziewanie dobre występy koszykarskiego beniaminka z Krosna w PLK , wysokie miejsce w tabeli, wygrane z takimi drużynami jak: Turów Zgorzelec, Czarni Słupsk, Anwil Włocławek czy Trefl Sopot oraz sukces w rozgrywkach Pucharu Polski (obecność w finałowej czwórce obok Stelmetu Zielona Góra, Anwilu Włocławek i Turowa Zgorzelec) sprawiły, że hala krośnieńskiego MOSIR-u, raz za razem, wypełnia się do ostatniego miejsca i na każdy mecz przychodzi blisko 2000 wiernych kibiców. Gimnazjalistom nie tylko podobał się sam mecz, ale byli również pod wrażeniem całej oprawy tego wydarzenia sportowego. W przerwach spotkania mogli obserwować występy cheerleaderek i Kroskoczka (maskotki krośnieńskiego zespołu) oraz konkursy rzutów do kosza dla kibiców, m.in. rzut z połowy boiska za 1000 zł. Nie lada atrakcją była możliwość uzyskania autografów od koszykarzy obu drużyn oraz możliwość zrobienia wspólnej fotografii z drużyną i trenerami Miasta Szkła Krosno. Krośnieńscy koszykarze, bez większych problemów, wygrali z drużyną Polfarmeksu Kutno 70:51 i obecnie zajmują piąte miejsce w siedemnastozespołowej tabeli PLK. Gimnazjalistom wyjazd bardzo się spodobał i nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości znowu wybierzemy się na jakiś mecz aby ponownie w fajnej atmosferze przeżywać wspólnie sportowe emocje.

K. Belczyk

Share