Konkurs turystyczno – krajoznawczy

19-03-19 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

18.03.2019 r. w schronisku PTSM w Dukli odbyła się IX edycja konkursu wiedzy turystyczno-krajoznawczej „POWIAT KROŚNIEŃSKI – MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Konkurs składał się z 3 części – najpierw uczniowie rozwiązywali test 30 pytań, w drugiej części odpowiadali na stawiane im pytania, a w finale lokalizowali miejsca na mapie powiatu krośnieńskiego.

Najlepiej zaprezentował się uczeń III C Jakub Folcik, który awansował do ścisłego finału i ostatecznie zajął I miejsce w kategorii szkoła podstawowa/gimnazjum. Dukielska drużyna zajęła trzecie miejsce, ale znalazła się wśród trójki ekip, które nadawały ton rywalizacji o czym świadczy fakt, iż do I miejsca zabrakło im 7 punktów, do II miejsca 1 pkt !!!! a zdobywcy czwartej lokaty mieli już do naszych uczniów 25 punktów straty.

Najlepsi w kategorii szkoła podstawowa/gimnazjum;

1.      Zespół Szkół w Korczynie

2.      Szkoła Podstawowa/Gimnazjum w Iwoniczu Zdroju

3.      Gimnazjum w Dukli

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna do półfinału awansowała dwójka naszych licealistów – Antonina Maj i Dawid Pilip. Ostatecznie uplasowali się odpowiednio na czwartej i piątej pozycji.  Ich dobry występ przyczynił się także w tej kategorii do zdobycia przez naszą drużynę najniższego miejsca na podium.

Najlepsi w kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

1.      Zespół Szkół nr 5 w Krośnie

2.      Zespół Szkół w Iwoniczu

3.      Liceum Ogólnokształcące w Dukli

                                                              Gratulacje!!

Drużyna w kategorii gimnazjum: Jakub Folcik, Norbert Moszczyński, Kinga Długosz, Maria Buriak, Julia Helon, Kamila Klimkiewicz

Drużyna w kategorii szkoła ponadgimnazjalna: Antonina Maj, Dawid Pilip, Klaudia Wysowska, Monika Szymańska

                                        Małgorzata Kusiak

Share