Konkurs Moja Mała Ojczyzna

10-04-18 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

9.04.2018 r. odbyła się VIII edycja konkursu wiedzy turystyczno-krajoznawczej. Konkurs składał się z 3 części – najpierw uczniowie rozwiązywali test 30 pytań, w drugiej części odpowiadali na stawiane im pytania, a w finale lokalizowali miejsca na mapie powiatu krośnieńskiego.

W kategorii gimnazjum nasza szkoła zajęła drużynowo I miejsce a na podium stanęli:

I miejsce Jakub Folcik (2C), III miejsce Kinga Długosz (2B). Oprócz naszej szkoły w pierwszej trójce znalazły się jeszcze gimnazja z Korczyny (II miejsce) i Łęk Dukielskich (III miejsce).

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna zwyciężyła drużyna z ZS w Iwoniczu. Naszej drużynie przypadło drugie miejsce a na trzecim uplasował się ZSP nr 5 w Krośnie. Spośród naszych uczniów indywidualnie najlepiej zaprezentował się zdobywca II miejsca Dawid Pilip. W drugim etapie konkursu dzielnie walczyła Klaudia Wysowska, która walkę o finał przegrała w dogrywce i ostatecznie zajęła miejsce czwarte. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Nasze drużyny startowały w następujących składach:

Gimnazjum:

Jakub Folcik, Norbert Moszczyński, Kinga Długosz, Julia Helon

Liceum:

Antonina Maj, Klaudia Wysowska, Dawid Pilip, Monika Szymańska

 

Gratulacje dla wszystkich!!!                                                               

M. Kusiak

Share