Jaśliska – Lipowiec – (Czeremcha)

25-09-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

20170922_103522.jpg 22 września uczniowie klas drugich gimnazjum realizowali zajęcia w terenie.

Celem ich wyjazdu był Jaśliski Park Krajobrazowy w okolicy rezerwatu przyrody Kamień nad Jaśliskami. Uczniowie mieli okazję być w ponad 100-osobowej grupie osób, która wzięła udział w otwarciu nowej ścieżki przyrodniczo – edukacyjnej. Po uroczystym przecięciu wstęgi w dobrych humorach młodzież wraz z opiekunami przeszła całą trasę docierając do 9 tablic dydaktycznych prezentujących treści związane ze światem przyrody. Poznanie osobliwości terenu tuż przy granicy ze Słowacją, dotarcie do miejsc z dala od cywilizacji i zasięgu było świetną okazją do integracji z rówieśnikami.

Kolejnym punktem programu był Lipowiec, gdzie wspólnymi siłami udało się zjeść kilka kilogramów kiełbasy przygotowanej przez osoby związane z gospodarstwem agroturystycznym „Ostoja”. Na koniec czekała nas już tylko „malutka” wędrówka do Jaślisk i widok czekającego na nas autobusu. Te zajęcia wielu osobom będą się też kojarzyły z wysypem grzybów, które towarzyszyły nam na każdym kroku podczas naszej pieszej wędrówki.

                        Opiekunowie: A. Lis , M. Kusiak, G. Matyka, M. Ben Saad, S. Chłopecki

Share