Jak nie czytam, jak czytam

17-06-18 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

8 czerwca o godz. 10.00 odbyła się III edycja akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W szkołach w całej Polsce uczniowie pobijali rekord w jednoczesnym czytaniu. W poprzednim roku udział w niej wzięło 456 tysięcy czytelników .

Uczniowie ZS2 w Dukli przyłączyli się do tej ogólnopolskiej akcji, zapraszając pracowników szkoły, Biblioteki Publicznej i reprezentację szkoły podstawowej. Udało się zgromadzić ponad 150 osób, które z książkami w rękach ułożyły przed szkołą żywy napis „DUKLA CZYTA”. Pogoda sprzyjała, każdy uczestnik miał okazję przez chwilę poczytać w miłym towarzystwie i pokazać swoją obecnością, że czytanie łączy ludzi i nie jest ani trochę nudne. W tym roku szkolnym udowadnialiśmy to na różne sposoby, między innymi akcją „Sleevface” – uczniowie wszystkich klas wykonali kreatywne zdjęcia z okładkami książek. Efekty ich pracy można nadal oglądać w czytelni biblioteki szkolnej.

Share