I Zlot Absolwentów Szkół Podstawowych i Gimnazjów

21-03-19 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

21 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmoklasiści wyposażeni w pamiątkowe plakietki wyruszyli z Dukli na szlak turystyczny. Nad całą zlotowa społecznością czuwał Pan Bartosz Szczepanik i Pan Jakub Szczurek, którzy reprezentowali odpowiednio Gminę Dukla i Zarząd Karpackich Parków Krajobrazowych. Celem wędrówki był szczyt Cergowej i zlokalizowana na nim wieża widokowa. W poszukiwaniu wiosny wszyscy dzielnie przemierzyli drogę pośród pojawiających się nieśmiało pierwszych oznak budzącej się do życia przyrody. Sprzyjająca aura i duża grupa młodych okazała się gwarantem udanego spotkania  i miłego spędzenia czasu. Rekompensatą za wysiłek włożony w zdobycie szczytu były widoki z wieży. Niejedne wprawne oczy wypatrzyły zarysowujące się szczyty Tatr. Dobra widoczność pozwoliła też miejscowym wypatrzeć swoje domostwa w okolicznej Jasionce, czy też obserwować natężenie ruchu na lokalnych drogach. Na szczycie uczniowie wzięli udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach i podjęli udane próby stworzenia fajnej, integracyjnej atmosfery.

Droga powrotna była ukierunkowana na jeden cel – ognisko. Przy standardowo zastawionym stoliku (kiełbasa, chleb, musztarda, ketchup) każdy mógł „wrzucić coś na ruszt”. Przy ognisku odbyło się tez podsumowanie zlotowych konkursów. Wyróżnieni uczniowie odebrali z rąk dyrektora Jana Drajewicza dyplomy i nagrody. Wśród wędrujących widać było dużo uśmiechu i zadowolenia, pogoda dopisała, apteczka nie była potrzebna, więc podsumowanie może być tylko jedno – I Zlot Absolwentów Szkół Podstawowych i Gimnazjów był udany, satysfakcjonujący i będziemy go bardzo dobrze wspominać.

Share