I Koncert charytatywny „Pomagamy dla Angeliki dzisiaj gramy” za nami!

27-04-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

20170423_171730.jpg 23 kwietnia br Ośrodek Kultury w Dukli wypełnił się ludźmi o gorących sercach, a to za sprawą uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana w Dukli, którzy zorganizowali koncert na rzecz Angeliki Dudzik.

Angelika ma 28 lat, Urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu, co spowodowało że ma MPD-mózgowe porażenie dziecięce spastyczne i czterokończynowy niedowład. Porusza się na wózku inwalidzkim ponieważ nie może utrzymać równowagi. Ma predyspozycje do chodzenia w “chodziku” (NF-WALKER), który zagwarantuje jej równowagę i pomoże wypracować samodzielne chodzenie – Niestety koszt takiego urządzenia jest bardzo wysoki – ok. 38 tys. przerasta on możliwości finansowe rodziny. Młodzież postanowiła koncertem otworzyć łańcuch dobrych serc, dzięki którym uda się zebrać całą kwotę.

Uroczystego rozpoczęcia koncertu dokonał Andrzej Bytnar – burmistrz Dukli, który przyjął honorowy patronat nad koncertem.

Na scenie zaprezentowali się młodzi, niezwykle utalentowani artyści. Jedni są uczniami szkoły, inni pochodzą z Jedlicza, Jasła i Krosna. I chociaż różnią się rodzajem muzyki, którą śpiewają, to wszystkich połączył jeden cel; pomóc Angelice i wywołać uśmiech na jej twarzy i twarzy jej bliskich. Swoimi głosami zaczarowali publiczność: Marzenka Nowak z tancerkami: Dominiką Podkul i Julcią Wójcik, Ola Dyszkowska, Julia Solińska, Katarzyna Makoś, Patrycja Majer, Maria Uram. Oliwia Hap, Dominika Góra Maciej Niedziela.

Drugą część koncertu wypełniły dźwięki poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu MORIA  ((Dominika Twardzik – wokal, Ewelina Matysik – flet, Aleksandra Czarny-skrzypce, Adrian Pawluś – gitara, Jacek Jurczak – bas) oraz mocne uderzenie zespołu KAPITAŁ (Paweł Gromadzki – gitara rytmiczna, Artur Michelis – gitara prowadząca, Tomasz Kustra – perkusja, Kamil Kustroń – gitara basowa).

W roli prowadzących doskonale sprawdziły się młode konferansjerki: Natalia Kafel i Joanna Turek.

Podczas koncertu odbyła się również licytacja, którą sprawnie przeprowadzili członkowie Wolnej Grupy Motocyklowej Sheriff  Riders z Jedlicza – Marek Wiklowski i Barabara Barwikowska.  Zlicytowano ikonę ofiarowaną przez panią Ingę Marczyńską, birkat ofiarowany przez pana Jacka Koszczana oraz obraz ze szkła dekoracyjnego ofiarowany przez Pracownię Szkła i Ceramiki pana Bogdana Zajdla z Krosna.

Więcej zdjęć na portalu Teraz Krosno

Share