Dzień Szkolnej Profilaktyki

07-12-16 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

DSC05245.JPG W poniedziałek, 5 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Szkolnej Profilaktyki. Program przygotowali uczniowie klas licealnych i III gimnazjum wraz z pedagogiem szkolnym p. Małorzatą Klein- Krukierek.
W trakcie 2 godzinnej imprezy ogłoszono wyniki konkursu plastycznego o tematyce profilaktycznej ” Żyj bez nałogów”. Nagrodzone zostały 3 najlepsze prace, jury przyznało również 4 wyróżnienia.
Gościem specjalnym uczniów był terapeuta, specjalista uzależnień i problematyki HIV i AIDS p. Sławomir Zuzak, który w swoim wystąpieniu przedstawił młodzieży ciekawą prezentację i przybliżył problem zakażeń wirusem HIV. Prelekcję terapeuty poprzedziły przygotowane przez pedagoga ciekawe filmiki i sonda uliczna, które w przystępny sposób ukazały uczniom fakty i mity o tej groźnej chorobie oraz o niebezpieczeństwach związanych z uzależnieniami.
Specjalnie na obchody Szkolnego Dnia Profilaktyki grupa uczniów liceum i gimnazjum przygotowała pod opieką pedagoga spektakl profilaktyczny “Misja Specjalna”.
Przedstawienie w niecodzienny sposób ukazało tematykę uzależnień, spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem całej szkolnej społeczności i ujawniło aktorskie talenty naszych uczniów.
Cieszymy się, że obchody Dnia Szkolnej Profilaktyki stały się trwałym elementem szkolnej tradycji.

 

pedagog szkolny
Małgorzata Klein- Krukierek

Share