Dzień otwarty

27-04-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

DSC05980_1.JPG Ostatnia środa kwietnia w naszej szkole wyglądała nieco inaczej, niż wszystkie inne dni  roku szkolnego.  Zorganizowane pokazy, potyczki, występy i szereg innych atrakcji okazały się tzw. „strzałem w dziesiątkę”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z zakresu fizyki i chemii oraz praktyczne obcowanie z pierwszą pomocą. Uczniowie przenosili się w inne realia szkolnej rzeczywistości korzystając z łącza internetowego, które pozwoliło im na kontakt ze szkołą w Estonii. Przedstawienie w języku angielskim i prezentowane humanistyczne ciekawostki pozwoliły uczniom odkryć predyspozycje językowe i wzbogacić swoją widzę z zakresu j. polskiego i historii. Bezpośrednią styczność z przedstawicielami Straży Granicznej zaowocowała poznaniem specyfiki  służby i sprzętu jaki jest wykorzystywany w tej pracy. Osoby zainteresowane sportem brały udział w rozgrywkach Bumper Ball i mogły dokonać specjalistycznych pomiarów określających potencjał wydolnościowy ich organizmu. Finałem powyższych atrakcji była praktyczna prezentacja możliwości interwencji jakie przeprowadza PSP z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego.

Relacja o Dniu Otwartym na stronie PWSZ w Krośnie