Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

08-02-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

DSC05341.jpg 7 lutego br. obchodzony był w całej Europie Dzień Bezpiecznego Internetu. Przesłanie tegorocznego DBI brzmi: „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Obchody te mają  na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej szkole po raz kolejny podjęliśmy działania profilaktyczne w tej dziedzinie. Szkoła została zarejestrowana w tegorocznym programie DBI 2017, jako instytucja podejmująca inicjatywę lokalną. Młodzież szkolna z klas gimnazjalnych uczestniczyła w spotkaniach edukacyjnych, w czasie których zwracano uwagę na przeróżne zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu. Prelekcji towarzyszyły slajdy i filmiki edukacyjne, które uczniowie chętnie oglądali. Spotkanie z młodzieżą podsumowano konkursem wiedzy o bezpiecznym Internecie. W przygotowaniu wydarzenia i jego realizacji pomogli uczniowie z klasy 2A.

szkolny organizator DBI 2017 Arkadiusz  Twardzik

Share