Dołączyliśmy do akcji „Misie ratownisie”

27-11-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

23 listopada korytarze szkoły zapełniły się „żywymi” pluszowymi zwierzętami. Uczniowie  Zespołu Szkół nr2 w Dukli zasygnalizowali włączenie się w akcję „Misie Ratownisie”, której organizatorami są: krosno112 – krośnieński portal ratowniczy i stowarzyszenie „Nocna jazda bez celu”. Celem akcji jest zebranie pluszowych maskotek dla dzieci poszkodowanych w wypadkach. Maskotki będą rozdawane przez straże pożarne, pogotowia ratunkowe podczas zdarzeń drogowych.

 Aby zmobilizować i zachęcić  uczniów do pomocy przedstawiciele klasy II Liceum Ogólnokształcącego z profilu ratowniczo-fizjoterapeutycznego przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy. Zachęcili do zabawy młodszych kolegów z nadzieją, że odnajdą oni w sobie siłę aby pomagać innym.

„Warto mieć świadomość, że taki jeden miś może uradować niejedno małe, wystraszone  dziecko, a dla nas to żaden wysiłek, tym bardziej, że niejeden z nas na pewno ma w domu pluszaki, których już nie używa. Pamiętajcie, że WARTO POMAGAĆ!” – tymi słowami koordynatorki akcji w szkole: Ola, Natalia i Asia  zachęcały społeczność uczniowską do przynoszenia maskotek.

Akcja trwa do 6 grudnia. Pluszaki można zostawiać w punkcie ksero. Dodatkowych informacji udzielają: Ola Cygan, Natalia Kafel i Asia Turek z kl. II LO.

Share