Bieszczady

10-05-18 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

Tuż po weekendzie majowym uczniowie klas II gimnazjum poznawali walory Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Przemierzyliśmy trasę, która biegła od Jaworca (nieistniejącą wieś, która po II wojnie światowej została wysiedlona i zniszczona) do Wetliny. W Jaworcu znajduje się jedynie Bacówka PTTK, od której wszyscy jeszcze w pełni sił ruszyliśmy czarnym szlakiem w stronę Przełęczy Orłowicza na Połoninę Wetlińską. W trakcie wędrówki pokonywaliśmy błotniste przeszkody i przemierzaliśmy kolejne odcinki w mglistej scenerii parującego lasu. Słaba widoczność, niestety nie pozwoliła nam podziwiać pięknych widoków a przeszywający wiatr szybko przegonił nas z wymarzonych ławeczek. Tradycyjnie – jak to zawsze na rajdach królowało pytanie: Daleko jeszcze?

Opiekunowie: A. Lis, M. Kusiak, M. Ben Saad, K. Belczyk, S. Chłopecki