Bieszczady – Bukowe Berdo

23-10-18 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

Tym razem celem naszego wyjazdu było dotarcie do pokazowej zagrody żubrów i przejście szlakiem turystycznym na trasie Muczne – Bukowe Berdo. Ładnie wkomponowana w krajobraz  pokazowa zagroda żubrów cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Zrobiliśmy dwa podejścia do tego, żeby zobaczyć te zwierzęta i o ile za pierwszym razem podziwialiśmy je z daleka, to w drodze powrotnej były zdecydowanie bliżej – w szczególności jeden z nich, który był na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.

Przejście granią Bukowego Berda pozwoliło nam nacieszyć się największym atutem tej trasy jakim są widoki, a te niezależnie od kierunku wędrówki, są wspaniałe – zobaczyliśmy Szeroki Wierch i na drugim planie Rawki, w kierunku zachodnim Połoninę Caryńską i Wetlińską i Tarnicę. Na koniec – w Stuposianach –  zapaliliśmy ognisko.

 

                                               Opiekunowie: M. Kusiak, K. Korzec, S. Walczak, K. Belczyk

Share