6 DH ISKRA z Dukli w czołówce ogólnopolskiego rankingu

17-08-18 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

6 DH ISKRA im. por. Wł. Barana „Bekas” z Dukli osiągnęła zielony (aktualnie najwyższy dostępny) poziom zaawansowania i zajmuje 7 miejsce w czołówce rankingu Programowego Ruchu Odkrywców (PRO). W rankingu PRO widnieje obecnie 100 jednostek harcerskich z całej Polski, jednak poziom zielony osiągnęło tylko 9 drużyn harcerskich, w tym drużyna z Dukli. W woj. podkarpackim dukielska drużyna jako jedyna osiągnęła poziom zielony.
Programowy Ruch Odkrywców, to ruch programowo-metodyczny w ZHP. Ma charakter ogólnopolski, zajmuje się odkrywaniem i promowaniem dziedzictwa narodowego oraz wychowaniem obywatelskim. Miano Drużyny Odkrywców przyznaje Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego na wniosek Przewodniczącego PRO podstawowym jednostkom organizacyjnym ZHP oraz harcerskim klubom specjalnościowym.
6 DH ISKRA im. por. Wł. Barana „Bekas” z Dukli w Programowym Ruchu Odkrywców działa od samego początku. W 2018 r. zadaniem drużyny było przeprowadzenie ekspedycji – czyli wyprawy, w ramach której rozpracowywaliśmy wybraną lokalną zagadkę historyczną. Jako cel ekspedycji było poznanie biografii i nieznanych Nam dotąd etapów życia i działalności bohatera naszej drużyny por. Władysława Barana, żołnierza AK związanego z terenem dukielskim.

Zapraszamy do naszej drużyny dzieci i młodzież w wieku od 10 lat. Naszą drużynę można śledzić m.in. przez stronę na facebooku oraz http://6dh-iskra-dukla.pl/

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj,
pwd. Justyna Zimny-Frużyńska
drużynowa 6 DH ISKRA

Share