XI Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

12-02-19 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

Dnia 8 lutego 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 w Dukli, odbył a się XI edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej o Tematyce Miłosnej, organizowanego przez   ZS 2 w Dukli, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.  W konkursie wzięło udział 16 uczestników z kilku szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krośnieńskiego. Publiczność miała okazję usłyszeć utwory w języku angielskim. Zmagania konkursowe odbywały się w kategoriach:  soliści- klasy VII,VIII SP i III gimnazjum oraz soliści- szkoły ponagimnazjalne.

Jury, złożone ze specjalistów w dziedzinie śpiewu i języków obcych, przyznało nagrody i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kategoria I:

I. miejsce Natalia Mól ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Krośnie;

II. miejsce Gracjana Warzecha z Szkoły Podstawowej w Dukli;

III. miejsce Milena Zając z Szkoły Podstawowej w Lubatowej;

Wyróżnienie: Maria Jarosz  z  Zespołu Szkół Publicznych w Sieniawie, Emilia Zając z Gimnazjum przy I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie;

Kategoria II:

I. miejsce Maja Prajsnar z I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie;

II. miejsce: Daria Samborowska i Wiktor Zając z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie;

Wyróżnienie: Emilia Zając z Gimnazjum przy I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie.

W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania uczestnikom za piękne wykonania oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów.