X KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ O TEMATYCE MIŁOSNEJ za nami…

17-02-18 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

W dniu 15 lutego w Zespole Szkół nr 2 w Dukli, odbył się coroczny konkurs piosenki obcojęzycznej dla uczniów uzdolnionych wokalnie oraz mających wyjątkowe predyspozycje językowe. To już kolejna edycja konkursu, który wpisany jest w kalendarium wydarzeń szkoły. Do konkursu zgłosili się soliści z Tylawy, Wietrzna, Rymanowa, Krosna oraz naszego gimnazjum, a także 12 – osobowy zespół wokalno – instrumentalny, reprezentowany przez uczniów Publicznej Szkoły z Krościenka Wyżnego. W prezentowanym repertuarze znalazło się szereg piosenek w języku angielskim oraz piosenka w języku francuskim i łęckim. Jury w składzie : Małgorzata Klein- Krukierek – rusycystka oraz pedagog, Augustyn Bozentka – nauczyciel języka niemieckiego, Sławomir Chłopecki- nauczyciel języka angielskiego, postanowiło przyznać następujące miejsca:

 w kategorii: soliści- uczniowie gimnazjum:

I miejsce- Maja Prajsnar – Gimnazjum nr 3 w Krośnie,

II miejsce- Gabriela Fornal – Szkoła Podstawowa w Głojscach,

III miejsce- Krystian Wołczański –  ZSP Gimnazjum w Rymanowie,

IV miejsca dla – Julii Solińskiej – ZS nr2 w Dukli oraz Klaudii Wielgosz – ze Szkoły Podstawowej w Tylawie;

w kategorii: zespoły- uczniowie gimnazjum:

Wyróżnienie dla: zespołu wokalno – instrumentalnego  z Krościenka Wyżnego;

W kategorii: soliści – szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce- Wernika Lechowicz – Katolickie Liceum Ogólnokształcące,

II miejsce- Eryka Głód – II LO w Krośnie oraz Aleksandra Lange – ZSP nr 5 w Krośnie,

III miejsce- Gabriela Winnicka – ZSP LO w Rymanowie;

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne i profesjonalne wykonanie piosenek, które stały się jednocześnie miłym koncertem dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Organizator konkursu: Edyta Dydo

Share