Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II.

19-04-18 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

W dniu 16 kwietnia uczniowie klasy I LO uczestniczyli w kolejnej edycji akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Na specjalnie zorganizowanej lekcji, o niestandardowej formule, uczniowie mieli okazję bliżej poznać Fundusze Europejskie, zwłaszcza w kontekście rozwoju i realizacji pomysłów biznesowych tzw. start – upów. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o specjalnie przygotowany komiks oraz film, w którym mogli usłyszeć od Petrosa Psyllosa jak sam zaczynał przygodę z innowacjami, kiedy był jeszcze uczniem technikum. Obecnie jest uznany przez amerykańskiego Forbsa za jednego z trzydziestu najlepszych europejskich innowatorów.

 Młodzież na koniec zajęć uczestniczyła w konkursie, gdzie nagrodami dla trzech najlepszych uczniów były karty upominkowe do sklepów „Empik”, pozostali otrzymali drobne upominki.

 

Edyta  Dydo

 

Share