Jak nie czytam, jak czytam

04-06-19 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

„Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami. Bierzemy w niej udział po raz drugi. W poprzednim roku układaliśmy żywy napis „DUKLA CZYTA”. Tym razem organizujemy piknik z książką. Spotykamy się 7 czerwca o godz. 10.00. na dziedzińcu szkolnym. Przedstawiciele wszystkich klas proszeni są o wcześniejszy odbiór książek i przyniesienie koców do biblioteki szkolnej w czwartek 6 czerwca na długiej przerwie.

 

5 ZASAD AKCJI:

  1. Przede wszystkim chcemy sobie miło poczytać.
  2. Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. Rekord ma motywować uczniów i uświadamiać wielki potencjał organizacyjny bibliotek.
  3. W akcji najważniejsi są uczniowie. W tym roku proponujemy przyjemną formę  pikniku z książką.
  4. Podstawą sukcesu akcji jest jej prostota. Czytając wspólnie w ustalonym miejscu i czasie, przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji.
  5.  Akcja jest wizytówką środowiska bibliotekarzy. Organizujemy ją wspólnie, bez zewnętrznego finansowania, politycznych patronów i podtekstów. Organizatorem jest każda zaangażowana placówka.

 

Share