„A gdy wolności przyszedł czas”

13-11-17 Jarosław Drobiniak 0 wpisów

„A gdy wolności przyszedł czas” – pod takim tytułem krył  się montaż publicystyki i poezji poświęcony rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie gimnazjum przygotowali akademię upamiętniającą 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości, która powstała z fragmentów wierszy i wypowiedzi wielu wybitnych patriotów, żyjących na przestrzeni czasów zaborów i  początków odradzania się młodej polskiej państwowości. Program ten został zaprezentowany najpierw w szkole, a następnie uczniowie uświetnili obchody  święta 11 listopada w czasie uroczystości w kościele p.w. Marii Magdaleny w Dukli. Po uroczystościach w kościele władze samorządowe, delegacja szkoły, harcerze, i uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku pojednania, modląc się za poległych żołnierzy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych uroczystości.

Share